Znáte pořad Divadlo žije! a co si u něm myslíte?

Petr Dohnal, ředitel Východočeského divadla Pardubice
Pořad Divadlo žije! je podle mne jeden z nejgeniálnějších nápadů České televize, jak přiblížit divadlo, které se v celé republice děje a které vzniká a velice kvalitní divadlo, přiblížit širšímu objemu diváků, širšímu počtu diváků, protože jinak samozřejmě nikdo nemůže obsáhnout všechna divadla a všechna představení, která v republice vznikají. Já sám se velice rád, pokud mám čas, na tento pořad dívám, mnohdy si ho nechám i předtočit, abych se na něho mohl podívat, protože člověk alespoň vidí, v jaké žije – v jakém žije společenství divadelním a co se vlastně v divadle děje. Jenom z novin nebo z kritik se to člověk nedozví. A může si taky tipovat hry, které se hrají, jakým způsobem se hrají, kdo kde jak se projevuje, jaké – jakými způsoby a je to velice, velice inspirativní a poučné. A myslím si, že je to zajímavé i pro diváky.


Božidara Turzonovová, členka činohry Slovenského národního divadla
Ano, znám ten pořad. Nenechám si ujít a velmi vám ho závidím, že ho máte. Protože se na něj podívám a mám přehled o divadlech a dozvím se, že divadlo žije. A to je nesmírně důležité, aby žilo za těchto našich okolností, v té bohaprázdné komerci, ve které se topíme a v té takové dojemně naivní bulvárnosti, ve které žijeme. Je to velmi dobrý pořad, je to skvělá věc, je to správná věc.


Martin Stropnický, umělecký šéf Divadla na Vinohradech
Co si může myslet divadelník o pořadu Divadlo žije!? I kdyby byl průměrný a on není, on je nadprůměrný určitě, no tak samozřejmě, že jsem rád, že ten pořad je a věřím, že se nestane předmětem nějakého šetřícího procesu, to bych byl hrozně nerad.