Znáte pořad Divadlo žije! a co si u něm myslíte?

Pavel Dostál, ministr kultury ČR
Pavel Dostál, ministr kultury ČR„Já nevím, jestli znám pořad Divadlo žije!, já v České televizi sleduji pořad s takovou animovanou postavičkou paní Milerové, která neustále stahuje roletu a tam jsou rubriky. Ten pořad sleduju velice pečlivě, pokud mám čas vždycky. Velice velice se mi moc líbí a jsem trošku sobecký, je to pořad, který mi dává informace, které bych třeba vůbec nezískal.“


Martin Stropnický, umělecký šéf Divadla na Vinohradech
Co si může myslet divadelník o pořadu Divadlo žije!? I kdyby byl průměrný a on není, on je nadprůměrný určitě, no tak samozřejmě, že jsem rád, že ten pořad je a věřím, že se nestane předmětem nějakého šetřícího procesu, to bych byl hrozně nerad.


Petr Dohnal, ředitel Východočeského divadla Pardubice
Pořad Divadlo žije! je podle mne jeden z nejgeniálnějších nápadů České televize, jak přiblížit divadlo, které se v celé republice děje a které vzniká a velice kvalitní divadlo, přiblížit širšímu objemu diváků, širšímu počtu diváků, protože jinak samozřejmě nikdo nemůže obsáhnout všechna divadla a všechna představení, která v republice vznikají. Já sám se velice rád, pokud mám čas, na tento pořad dívám, mnohdy si ho nechám i předtočit, abych se na něho mohl podívat, protože člověk alespoň vidí, v jaké žije – v jakém žije společenství divadelním a co se vlastně v divadle děje. Jenom z novin nebo z kritik se to člověk nedozví. A může si taky tipovat hry, které se hrají, jakým způsobem se hrají, kdo kde jak se projevuje, jaké – jakými způsoby a je to velice, velice inspirativní a poučné. A myslím si, že je to zajímavé i pro diváky.